Rozhovor s kolegy z týmu

 

Dovolila jsem si vyzpovídat své kolegy z Alfa LEF Teamu. Nejsou to úplně otázky na tělo, ale s radostí jsem si přečetla jejich odpovědi, které mě inspirovaly .  A protože nejsem lakomá, tak se o odpovědi s vámi podělím v tomto článku.

#1 _ V čem byl pro tebe rok 2019 jiný?

Fanda: Rok 2019 byl pro mě totálně jiný! Nezůstal kámen na kameni. Kromě rodiny a kamarádů se změnilo úplně vše. Opustil jsem jistotu stálého zaměstnání, vydal jsem se na cestu podnikání a mnoho jsem získal. Ale také ztratil, nebylo jednoduché sebrat odvahu k prvnímu kroku a bylo ještě těžší vytrvat. A mně se to daří hlavně díky skvělému prostředí, které mě obklopuje. Díky rodině a mému týmu.

Eva: Rok 2019 bych mohla označit jako „cestovatelský“. Na jaře jsem navštívila Maledivy na jihu Asie a Senegal v Africe. Léto jsem trávila v Evropě a kromě známých míst jsem nově poznávala Kodaň a okolí Dubrovníku. Na podzim jsem strávila dva nádherné týdny na ostrově Mauricius a Vánoce a příchod nového roku jsem slavila ve Virginii na východním pobřeží  U.S.A.

Každá z cest mi přináší nová poznání a zkušenosti. Cestování mě naučilo vnímat rozdíly a nehodnotit. Být otevřená novým věcem a nelpět na stereotypech. Vnímat okolí všemi smysly a užívat si přítomný okamžik. A co je nejdůležitější: Naučila jsem se věřit sama sobě a důvěřovat své intuici.

#2 _ Co se ti povedlo?

Fanda: Povedlo se mi zůstat na volné noze a vybudovat si koučovací praxi. Povedlo se mi být součástí skvělého týmu. Povedlo se mi žít si svůj sen a stát se digitálním nomádem. Povedlo se mi udělat další velký krok na mé cestě za svobodou!

Eva: V druhé polovině roku jsem řešila několik nepříjemností. Seběhly se v průběhu pár týdnů a týkaly se mezilidských vztahů. Náhoda? Ne, na náhody nevěřím. Zřejmě jsem na své cestě došla do bodu, kdy jsem přestala být ochotná tolerovat jednání, které považuji za nepřijatelné. A co se mi díky tomu povedlo? Bez zaváhání jsem se rozloučila se zaměstnancem, který hrubým způsobem porušil základní pravidla. Upřímně a bez obav z následků jsem komunikovala v kruhu přátel své nesouhlasy s chováním jednoho z nás. Dokonce jsem našla odvahu totéž udělat v rodinném kruhu, kde to bylo kvůli mému emočnímu zatížení hodně nepohodlné. Konečně se mi povedlo pochopit, že špatné chování druhých nemusím snášet. A že nenesu odpovědnost za to, jak se druzí lidé cítí, když je konfrontuji s jejich chováním a skutky.         

#3 _ Co chceš letos udělat jinak?

Fanda:  Letos bych rád nastavil své vlastní fungování tak, aby byl můj čas využit na plno. Chci se ještě více věnovat rodině a lidem co mám rád. Chci změnit svůj přístup sám k sobě a nebýt na sebe tak tvrdý. A chci více spolupracovat s „vesmírem“.

Eva: Letos sázím na upřímnost a otevřenou komunikaci. Nebudu si dál ubližovat tím, že bych si nechávala své nesouhlasy pro sebe. Budu je komunikovat ihned a bez obav, co to způsobí. Věřím tomu, že příjemná a jasná komunikace bez záměru druhou stranu vychovávat, ponižovat nebo zranit v důsledku přinese posílení vztahu, nikoli jeho destrukci. Má to ale jeden háček. Znamená to naslouchat názorům druhé strany a být ochotná a schopná je přijmout.  

#4 _ Co bude pro tebe výzva?

Fanda: Určitě vytrvat! Stále se rvát o svůj sen. Nehodit staré projekty za hlavu, ale uskutečnit je a třeba i vylepšit. Udržet si správný směr, náladu a víru.

Eva: Trpělivost. Někdy věci nejdou tak rychle, jak bych chtěla. V komunikaci budu trpělivost posilovat tím, že budu více naslouchat a méně mluvit. 

#5 _ Kam se Alfa LEF Team posune?

Fanda: osobně bych si přál, aby náš tým mohl pomáhat ještě více lidem, než doposud. Aby byl stále takovou inspirací pro své okolí, jako tomu bylo v roce 2019. Myslím, a věřím, že rozjedeme naplno projekt online tréninků a prostřednictvím portálu rozvoje se obchod rozjede natolik, že to pomůže nejen týmu Alfa LEF, ale hlavně nám to umožní pomáhat ostatním lidem, pracovat na charitativních projektech a vrátit tak co možná největší část toho, za co jsme vesmíru vděčni my.

Eva: Dvacítkový rok vnímám jako čas, kdy z fáze příprav přejdeme do fáze činů. Jsem zvědavá, kam se během roku posuneme, a těším se na vše, co se naučíme my i naši klienti. 

Nikdy nepřestanu být vděčná za to, že jsem se mohla setkat s těmito báječnými lidmi. Jsou pro mě inspirací, zdrojem radosti i zrcadlem. Vím, že mi budou oporou, když mi dojdou síly, že mě podrží, když upadnu.

Laskavost, empatie, trpělivost, vitalita, radost, klid.  To je jen pár vlastností, které je vystihují. Doplňujeme se navzájem, máme stejné hodnoty, chceme pomáhat druhým.  Co víc bych si mohla přát?

 

Děkuji za rozhovor a těším se na další projekty a výzvy.

Lucka