REFERENCE

IMG_20190920_073640

Tohle je nadpis

Denisa I. P., kurátorka, historička umění

Workshop na téma Umění nastavit hranice byl úžasný a naprosto bezkonkurenční. Hezké místo, společnost ostatních zúčastněních, obsah workshopu a hlavně slova všech tří koučů – Lucie, Evy a Františka. 

Všichni tři kouči se zapojovali a nevedli jen obecné řeči, který si každý může někde přečíst. Věnovali se každému individuálně a na míru.  Myslím, že s čistým svědomím můžu říci, že každého, nejen mě, kdo se workshopu zúčastnil kouči naučili něco nového, ať už o sobě, nebo o ostatních. Do toho lze zahrnout i nové postupy a metody o nastavování hranic – např. jak slušně říci ne, nebo prožívat okamžik tady a teď, metodu kotvy atd. 

Zajímavou částí setkání byly i karty, které obsahovaly častá limitující přesvědčení, se kterými se člověk setkává a je často nimi limitován skrz své okolí a blízké. Kouči během pár chvilek, když se každému věnovali zvlášť, nás naučili nastavovat si hranice v konkrétních případech z našich životů – ať už se jednalo o nastavení hranic v práci se šéfem, v kolektivu spolupracovníků, ve vztahu s přítelem či přítelkyní nebo s nastávající tchýní. Všem se dá slušně říci ne a nemusíme dělat něco co nechceme, jít proti sobě a každému se snažit vyjít vstříc na úkor sama sebe.

Více takových setkání, workshopů a takovýchto koučů.

 

received_2500788856829464_resized

Tohle je nadpis

Klub seniorů Vejprty

Klub seniorů Vejprty navštívil František Kamenický, který nám krátce pohovořil o tom, jak se naučit říkat NE, což spousta z nás neumí. Toho využívají lidé výřeční a naší váhavostí a neuměním říci NE nás dostávají do špatné pozice. Všem se nám přednáška líbila a naši senioři ji hodnotili velice kladně. Doufáme, že Fanda najde další zajímavé téma pro nás, tak jen tak dál. Děkujeme.

Za senior klub H. Kadlecová

1085192_10200509562245447_1407017946_o

Tohle je nadpis

David J., programátor

Už pár let jsem si četl články a knihy o sebezdokonalování, poslouchal jsem různé podcasty o lidech, kteří jsou „úspěšní“ v tom, co dělají a chtěl jsem být taky takový. Naposlouchal jsem desítky, ne-li stovky hodin a podobné množství času jsem strávil i četbou. Jenže se žádná změna na mě neprojevovala. Věděl jsem, jak určité problémy řešili jiní lidi, využíval jsem několik systému na organizování úkolů a správu svého času. Ale po každé, když přišel nějaký fail, tak jsem se stáhl do ulity jako šnek a přestal jsem komunikovat se světem. Můj největší problém byl v překonání sám sebe. Spoustu věcí jsem oddaloval až k deadlinu a samozřejmě jsem dané věci nestíhal. To se bohužel odráželo nejenom na mě, ale i na mém okolí. Díky tomu, jak jsem věděl, že se schyluje k problému, tak jsem byl čím dal více vystresovaný. A pravděpodobně i díky tomu, jak jsem poslouchal podcasty s „úžasnými“ lidmi, tak jsem chtěl být jedním z nich a chtěl jsem vyzařovat energii na své okolí, jako oni na mě. Měl jsem takový ten klasický problém s oddalováním věcí :). 

Po úvodním telefonátu s Frantou, kde mi představil, jakým způsobem naše hra bude fungovat, jsem z toho měl dobrý pocit. Moc se mi líbilo, jak byl pozitivně naladěný a energetický. I když jsem se ze začátku o svých „primitivních“ problémech bál mluvit, resp. jsem se za ně styděl a ani jsem je nedokázal pořádně zformulovat. Ale věděl jsem, že se chci zlepšit. Postupem času jsme na ně přicházeli a začali jsme na nich pracovat 🙂 
Co na mě udělalo největší dojem? Během velmi krátké doby jsem Frantu nebral jen jako kouče na telefonu, ale jako někoho z okruhu nejbližších přátel. Věděl jsem, že pokud se chci opravdu zlepšit, tak mu musím upřímně říkat, co se mi honí hlavou, proč jsem dané věci neudělal. Výborné také je, že jsme řešili přímo konkrétní situace / problémy a ne obecné. Časem, když se mi něco nepovedlo, tak jsem se na náš telefonát těšil ještě víc, protože jsem věděl, že díky rozhovoru s Frantou, přijdu na způsob, jak dalšímu failu předejít. Vždy mi dokázal položit správné otázky, díky kterým jsem si problém rozebral a identifikoval jsem, kde byla příčina neúspěchu. Mnohdy za ty neúspěchy mohli tzv. sabotéři. A leckdy to bylo opravdu komické, že řešení bylo tak jednoduché. 

Jako příklad sem uvedu věc, nad kterou se už jen usmívám, ale ještě před pár týdny jsem z toho byl ve stresu 🙂. Často se setkávám s lidmi a můj problém byl takový, že jsem s těmi lidmi nedokázal ukončit rozhovor jako první 🙂. Určitě znáte typy lidi, kteří pořád mluví, mluví a nejdou zastavit 🙂 Několikrát se mi to i vymstilo. Místo toho abych se jen rozloučil, odešel a stihl nějakou schůzku, tak jsem se s daným člověkem dál bavil, abych ho neurazil že odejdu. (Úsměvné že?). A díky naší hře s Frantou, jsem to velmi jednoduše vyřešil. Ale i jsem zvládl vyřešit situace, které mi byly velmi nepříjemné. Určitě jste v životě narazili na člověka, který s vámi vytřel podlahu, aniž by na to měl právo nebo nárok. Během našeho koučování jsem se do takové jedné situace dostal a s Frantou jsme tuto situace parádně probrali a vyřešili. Popravdě se těším, až nastane nějaká podobná situace, já ji zvládnu a tím překvapím dotyčného člověka, že se sebou takhle zacházet nenechám 🙂 
Věděl jsem, že když něco chci, tak toho umím dosáhnout, ale neuměl jsem se poprat s neúspěchy a dalšími nástrahy života. Když se poohlédnu po starém Davidovi (mně), tak se na něho s úsměvem dívám, jaký jsem byl. Díky překonání mnoha situací, v kterých jsem dřív failoval, jsem se utvrdil v tom, že pro mě dříve nepříjemné věci zvládnu. S Frantou jsem se naší poslední koučovací hodinu určitě neslyšel naposled 🙂 Jsem rád, že mě cca před půl rokem jeden kamarád navedl na myšlenku kouče. Věděl jsem, že to bude něco stát. Ale mnoho úspěšných lidí říká, že nejlepší utracené peníze jsou do sebevzdělání. I přes počáteční nejistotu jsem do toho šel. Už po naší 3. hodině jsem věděl, že takto vynaložených peněz nebudu nikdy litovat. Díky naší hře, mi Franta změnil pohled na svět a těším se na další výzvy v životě. 

150612_AO_13_s

Tohle je nadpis

Alena O., wellness coach

Měla jsem pocit, že potřebuji někoho nestranného, s nímž bych mohla probrat situaci. Partnera jsem nechtěla zatěžovat a kamarádky mají svých starostí dost. Navíc jsem měla pocit, že by se hodil odborník. První dojem mě velmi příjemně překvapil. Příjemný hlas a hned v ukázce mi bylo jasné, že si budeme rozumět.

Největší dojem na mě udělalo to, že pomocí jednoduchých, ale správně položených otázek, si člověk vlastně odpoví sám, že odpovědi v podstatě zná, jen si je vůbec neuvědomuje. Sám sebe by se tak nikdy nezeptal. Splnilo se mi přání mít někoho jen pro sebe, který vždy stojí na mé straně a trpělivě mi naslouchá a cíleně se ptá, až mě dovede tam, kam já potřebuji. K odpovědi nebo k poznání, které může být naprosto zásadní. Výsledek je právě ono poznání sebe sama v novém světle.

Uvědomila jsem si, že jsem tzv. obrázkový typ. Přestože mám ráda slova, daleko rychleji a snáz se vyjadřuji pomocí obrazů. Další výsledek je, že jsem se utvrdila v tom, jak důležité jsou emoce a jejich vyjádření v bezpečném prostředí. Jaká je to úleva. Zvlášť, když existuje pouze kladné hodnocení. Vždy je všechno správně. Člověk není rozebírán, ale je vnímán a nenápadně veden k tomu, aby stejně tak vnímal on sám sebe.

Jana

Tohle je nadpis

Jana K., zdravotní sestra

Když jsem potkala Lucku, můj život se mi rozpadal. Přišla jsem o svou kariéru, manžel se stal mým nepřítelem číslo jedna, mé psychické a fyzické zdraví se mi zhoršovalo, a já najednou nevěděla kudy kam. 
Ano, všichni mí známí a příbuzní mi radili a říkali, co mám dělat, ale já jsem se stále cítila ztracená. 
Lucka,  můj lifecoach, mi pomohla k získání jasnosti o tom, co chci dal dělat s mým životem a dodala mi
 důvěru, jak mám překonat životní překážky, můj osobní strach a nejistoty.
Naše diskuse mi pomohly rozpoznat životní možnosti, ze kterých jsme vytvořily plán na rychlejší dosažení mých cílů. Dnes mám novou kariéru, jsem plná energie, elánu a radosti, a můj život míří pozitivním směrem, který bych sama od sebe ani nečekala.  
Díky moc Lucko. Bez Tebe bych to nezvládla. Jana

IMG_3354 (1)

Tohle je nadpis

Michal F., investiční specialista

S Frantom som mal tú česť spolupracovať v rámci coachingu a musím uznať, že to bolo neskutočné. Za ten čas, čo sme spolupracovali sme prekonali obrovské zmeny.

Keď som predtým bol niekto, kto sa bál hovoriť pred väčším počtom ľudí a nevedel zdvihnúť telefón a osloviť potenciálneho klienta, dnes je zo mňa človek, ktorý má Youtube kanál, pracujem na investičnom podcaste a nemám akýkoľvek problém kontaktovať aj toho najbohatšieho človeka akého poznám. Vďaka Frantovi som sa priblížil míľovými krokmi k naplneniu svojej vízie.

Rozhodne odporúčam. Cena programu sa mi vrátila v prvý deň, ako som spustil investičný kurz a verím, že to budem zúžitkovávať ešte roky potom.

 

Už teraz sa nesmierne teším na ďalšiu sezónu.

Bohuslav Theimer, General Manager

Sent: Tuesday, January 29, 2019 9:16 AM, Subject: Reference

Eva mi pootevřela dveře do světa koučinku a byla mým prvním
koučem vůbec. O tom, jakou hodnotu koučink klientům může přinést, jsem neměl
ani tušení. Už samotná zvídavost Evy ve vztahu k tomu, co je tím, kam
mířím, kam chci dojít a proč, nastartovala velkou hru v mém jak osobním,
tak profesním životě. Upřímný, otevřený a přirozený způsob koučování mně pomohl
během pár setkání stanovit si životní priority, vidět to důležité, pustit se do
akce a začít na svém životě věci měnit k lepšímu. A co je výsledkem toho
celého? Z přepracovaného, vynervovaného a vystresovaného lídra/jednatele
firmy se stal podporující a uvolněný člověk, který nemá obavy přenechat otěže
jiným a soustředit se na vedení (tah ne tlak) + po více než půl roce jsem
kousek od získání certifikátu ACC jakožto profesionální kouč, kterého naplňuje,
že může dál pomáhat lidem být lepšími a nacházet jejich skrytý potenciál a už
sedm měsíců k tomu s bravurou a úsměvem zvládám s partnerkou
vychovávat našeho syna! Díky, Evo, Tobě – každý nás v životě přichází něco
naučit – jsem rád, že tuhle lekci jsem nepromeškal! 🙂

Všechno dobré, Sláva!

Jana D., ekonomka

Můj první dojem z Františka byl zcela opačný než to, co jsem původně očekávala. Za těch 20 min co jsme spolu poprvé mluvili, mi otevřel oči. Přiznávám, tehdy jsem ještě dělala pro nadnárodní společnost, jako pěšák v obchodě.

Hned jsem poznala, že on je má krevní skupina. Je energický, nabitý silou, jeho hlas, i když silný, je tak uklidňující a příjemný.

Co mi přinesla naše spolupráce za 3 měsíce? Hodně. Přeměřím to na jednu hodinu času s ním. Za jednu hodinu mně dokáže posunout a nakopnout energií dál, než to dokážu sama za měsíc.

Těším se na další spolupráci s ním.

 

Jana J., koučka

Jsem kouč v komunitě koučů Život Jako Hra a kolegyně Františka Kamenického. Bylo by hloupé si nalhávat, že kouč nepotřebuje kouče, že u koučů je vše vyřešeno . Naopak, kouči mají z koučování velký profit, protože si uvědomují jeho hodnotu a jejich cesta může mít velký spád.

Nastala situace, kdy jsem se potřebovala podívat na vztah s partnerem z výšky, z nadhledu, poznat jak se věci mají a posunout se dál. Chtěla jsem zjistit sama v sobě, na čem jsem. V koučování s Františkem jsem se podívala pravdě do očí, strhla tu pomyslnou oponu, která mezi mnou a pravdou visela a s čistou hlavou mohla udělat další krok v mé partnerské hře. Věřím, že mne toto uvědomění, které jsem získala, posune na mé cestě za vítězstvím a štěstím.

 

Denisa M., technical recruiter

1) Jak to vypadalo/ jaká byla situace před tím, než jsme se potkali?
Bola som smutná a nešťastná, kládla som na seba obrovské nároky, hrešila sa za každú chybu, každý omyl. A najhoršie bolo nahováranie si, že je to tak v poriadku.
2) Jaký byl Tvůj první dojem a co na Tebe udělalo největší dojem?
Prvý dojem bol veľmi pozitívny. Myslela som si, že koučink je len pre ľudí,
ktorí sú vyrovnaní a cieľavedomí a koučovanie ich posunie k lepším
výsledkom a osobnému rozvoju, ktorý som doteraz vnímala len ako
dosiahnuteľný od istej úrovne spokojnosti so svojim životom.
S Frantom sme sa nikdy nestretli a aj napriek tomu sa medzi nami vytvorila
obrovská dôvera, vďaka ktorej som nemala problém zdieľať s ním napr. aj
temné myšlienky a obavy.
Najväčší dojem bol určite obrovský posun, ktorý sa stal behom 3 mesiacov.
Neverila som, že môžem byť niekedy skutočne šťastná aj vo chvíli, keď sa na
mňa sypú problémy v práci aj doma.
3) Co pro Tebe naše spolupráce znamenala a jaký byl její výsledek?
Počas 3 mesačnej jazdy som objavila mnoho vecí, ktoré som o sebe tak nejak tušila, ale nevedela som ich pomenovať a hlavne som ich nevedela riešiť.
Je pre mňa úsmevné, keď si spomeniem, čo bolo mojím cieľom a ako sa
nakoniec veci otočili a našla som šťastie tam, kde by som ho ani nehľadala,
pretože mi to vlastné bloky a zábrany nedovolili.
Frantovi veľmi ďakujem, pretože vďaka nemu sa mi otvorili nové dvere v
živote, som šťastnejšia, pokojnejšia a konečne si užívam mnoho prítomných
okamihov.
Čaká ma na sebe ešte veľa práce, ale konečne môžem s úsmevom povedať, že sa na to teším.

Frantu a jeho tím môžem len doporučiť a každý, kto pochybuje, že by mu
mohol kouč pomôcť s jeho situáciou, by si mal vyhradiť hodinu času a skúsiť
to.
Za tú hodinu sa vám môže zmeniť život, ktorý vyzeral beznádejne.

Hana S., podnikatelka

Hodiny s Františkem byly mnohem výživnější, než jsem si uměla vůbec představit. Několik skvěle zacílených otázek mi hned v první hodině dokázalo odhalit, proč cítím tolik životní nepohody a proč jsem vždy musela vynakládat tolik úsilí a dovednosti, abych něčeho dosáhla. V prvních hodinách mne doslova vyvedlo z míry, jaká porucha software může být  v mysli člověka, který na sobě celý život tvrdě pracuje. Dělat dohodnutá cvičení bylo snadné, protože to prostě nemůžete pustit z hlavy. O to silnější je to zážitek, když dojde k uvolnění potenciálu. 

Na konec přišlo zcela pragmatické dohodnutí následných kroků a pracovních postupů.

I s odstupem několika měsíců je nastartovaný proces stále aktivní.  Rozhodně to byl dobře využitý čas.

Michal B., investiční a realitní specialista

Setkání s Frantou bylo takové zajímavé. Někde jsem na něco asi na internetu kliknul … a za nějaký čas mi volal Franta s nabídkou ochutnávky 30 min koučinku zdarma. Všechny prodejné a nabídkové telefonáty vždy hodně rychle ukončím a ukládám do blokovaných čísle. Ale Franta mě něčím zaujal.

Vyslechl jsem si ho a souhlasil s ochutnávkou.
Byl jsem na koučink po telefonu hodně zvědav, neuměl jsem si to představit, před tím jsem prošel už řadou koučinků, ale na osobní bázi.
Přišel daný okamžik. Franta zavolal úplně přesně. Začal se mnou diskutovat. Se mou to rezonovalo, bylo to pro mě fascinující, obohacující a velice přínosné.
Ze 30 minut ochutnávky byla asi hodina 😊… byl to pro mě veliký zážitek.
Dohodl jsem se s Frantou rovnou na balíčku 12 hodin koučování.
A jaké to bylo? Skvělé. Mohu fakt doporučit. Dal mi hodně do těla, hodně mě posunul. Uvědomil jsem si hodně okamžiků a změn. Pomohl mi perfektně byznysově. Řešil se mou zaškolení nových lidí v týmu, což se povedlo fakt famózně.
I když jsem se s Frantou zatím nikdy osobně neviděl, tak Frantu vnímám jako kamaráda. Velice mi vyhovuje jeho kamarádský přístup. Je hodně naladěný na mé vlně. zakládám si na budování a udržení vztahů. Mám rád byznys založený na perfektním vztahu, důvěře a vzájemné ochotě.
Dnes po letní přestávce mám s Frantou domluvené pokračování a jdeme do další etapy koučování.