Ohlédnutí za inspirativním víkendem na Šumavě

Po vyčerpávajícím týdnu jsem se moc těšil na víkendové setkání našeho týmu. Byl jsem unavený a doufal jsem v přísun nové energie…Avšak zážitek, kterého se mi dostalo,  byl  naprosto skvělý! Nejen že jsme se dobře bavili, jedli, pili, hodovali a díky Vládíkovi se dozvěděli zajímavosti z okolí Čachrova, ale udělali jsme také obrovský kus poctivé práce! Jak na projektech našeho týmu, tak i na našich stránkách. 

Já jsem si navíc prošel svojí malou osobní transformací a to docela nečekaně. Nalezl jsem způsob, který mi velmi dobře funguje….Způsob, jak si odpovědět na otázky. Otázek mám vždy spoustu. Mám tendenci se zaobírat myšlenkami typu „co by, kdyby“ Myslet často na minulost. Na křivdy, které se staly, na to, co jsem udělal tak, či onak…Nebo naopak na budoucnost. Na to, co bude…Na to, co se stane a jak mě to ovlivní…..Samozřejmě nesmysl. To, co bylo, už nezměním. Proč se s tím trápit? Jen mě to ničí….A to co bude? Kdo ví, jak to vše vlastně bude? Je dobré být připraven….ale nebát se něčeho, co třeba ani nenastane. Neřešit zbytečně co jsem měl udělat, co jsem řekl, nebo jak a co řeknu a jaké to bude mít následky. Ano, no jasně! To se sice lehko řekne, ale hůře udělá! Jak tedy na to? Odpověď je – přítomnost. Umět si vychutnat přítomný okamžik! To je přesně to, co mi pomáhá! Uvědomovat si, že žiji tady a teď! Vychutnat si ty okamžiky přítomnosti. Uvědomovat si dotek větru na tváři…, jak je hrubá kůra stromů nebo jaké odstíny chuti má mé oblíbené víno. Nebo, jak se vyplaví adrenalin při nějakém extrémním sportu….

Je toho spousta a cesta k tomuto umění není snadná. Myslím, že je ale důležité to stále zkoušet! Stále si uvědomovat, že je zapotřebí si vychutnávat přítomný okamžik. Budeme- li se na to stále vědomě zaměřovat, půjde to lépe a lépe. A pak budeme žít a vychutnávat přítomný okamžik automaticky, bez břemene typu „co by, kdyby“ a co se stalo.. Protože přítomný okamžik je tady právě teď! A nikdy se nebude opakovat! Tak si ho pojďme vychutnat! Naplno! Pojďme žít v přítomnosti!
Ať se Vám to daří!
Váš Fanda.