Dotek nebe aneb jak se plní sny

Moje cesta do oblak začala vlastně dávno před tím, než jsem se dozvěděl cokoli o parašutismu. Začala mým rozhodnutím změnit  můj dosavadní styl života, dát výpověď v dlouholetém zaměstnání a stát se koučem na cestách. Postavit se strachu a vykročit do neznáma. Ano, sice do neznáma a do nejistoty, ale ke svobodě! Bylo by ale na dlouho tento můj příběh zde popisovat. Můžete si o tom přečíst   v mém  článku na facebooku“Jak se ze mě stal digitální nomád“. Snad jen řeknu:
Nebojte se toho! Sny se plní! Opravdu!
Přečtěte si o mé cestě za snem a vykročte za tím svým!
Ale zpět k té mojí cestě. Moje žena, která mě zná dokonale a vždy a ve všem mě podporovala, mi dala k narozeninám krásný dárek – základní parašutistický výcvik. Věděla, že po tom již dlouho toužím. A tak se stalo, že jsem absolvoval základní kurz u Paraškoly Impact ( https://www.paraskolaimpact.cz/ ). Kurz byl moc fajn, v přátelské atmosféře a pohodě. Naše super instruktorka Jana nás provedla první den teorií a další den, již na letišti v Kolíně, i praxí. Každý z nás ten den zažil první seskok z letadla, první pilotáž padáku, první přistání. Pro mě byl celý pobyt na letišti moc fajn. Našel jsem si tam spoustu známých a kamarádů! Všichni na mě byli hodní a chovali se tak, jako bychom se znali odjakživa! Zkrátka- celý kurz i vše okolo se velmi vydařil a krom toho, že mi pomohl vydat se na mojí cestu do nebe, tak mi také přihrál do cesty i spoustu fajn lidí. Nikdy na to nezapomenu a mohu tento základní kurz vřele doporučit!!!
V základním kurzu se skáče tzv na lano, s automatickým otevřením padáku, tedy zatím žádný volný pád. Ale i když to bylo boží, tak mi to nestačilo. V Kolíně jsem totiž slyšel od starých a zkušených skydiverů krásnou větu: „Jen parašutisté vědí, proč ptáci zpívají!“ A já to chtěl vědět také! Tedy, je to jasné! Volný pád! Naše instruktorka Jana mi dala tip (za což jí děkuji ) na instruktora parašutismu Honzu Klapku, řečeného Gejza (http://www.parashop.cz/). Je to v tomto sportu opravdová kapacita! Má sídlo na letišti v Mostě, což je skvělé, protože to tam mám z domova kousek!  Gejzu jsem kontaktoval a později se s ním sešel. Už první kontakt s ním mě ujistil, že jsem na správném místě a já věděl, že se na drop zónu v Mostě brzy vrátím! A tak se také stalo! Celý výcvik AFF (Accelerated freefall)  tedy zrychlený výcvik volného pádu se skládá z několika fází. Teorie, nácvik volného pádu ve větrném tunelu, a pak už ostré skoky z letadla ve 4 km výšce, postupně se dvěma instruktory, pak s jením a nakonec přezkoušení a sólo seskok! Rychlá, bezpečná cesta, jak se stát opravdovým skydiverem a dotknout se nebe! Gejza je velký profesionál a pod jeho vedením jsem dělal pokroky! Celý výcvik probíhal naprosto skvěle, dostalo se mi individuálního přístupu v kamarádské až rodinné atmosféře! A i když se přiznám, že jsem, asi jako každý začátečník, cítil strach a respekt z toho všeho, tak mě Gejza dokázal vždy uklidnit a rozesmát! Je mi ctí, že právě on mě zasvětil do něčeho tak doslova mimozemského, jako je volný pád! Bylo by asi zbytečné zde popisovat, co vše jsem zažíval, vnímal a cítil tam nahoře a co pro mě tyto zážitky znamenají…Stejně je to naprosto nepopsatelné a nepřenositelné! Mohu jen napsat: Díky, Gejzo za vše! Díky Vám všem, se kterými jsem měl tu čest se na mé cestě do oblak potkat! Ať již to bylo na letišti v Kolíně, nebo na drop zóně v Mostě! A pro ty z vás, které můj článek třeba inspiroval ke změně životního stylu a nebo k tomu stát se skydiverem mám jeden vzkaz: Jděte do toho! Nebojte se! Vždyť čas tak strašně rychle letí! A nikdo z nás neví, kolik mu ho ještě zbývá! Plňte si své sny!!! Začněte právě teď!
Váš František Kamenický,  kouč, digitální nomád a teď už i šťastný skydiver…
P.S. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat a můžeme pokecat jak o digi nomádství, tak i o mé cestě do nebe!